top of page

Дзекральна Ерготерапія в Реабілітації

  • Feb 24
  • 1 min read

Один із методів рухової фізичної терапії. Вважається, що винахідником даного методу є Віле́йанур Субраманіан Рама́чандран (Vilayanur Subramanian Ramachandran) — індусько-американський невролог, психолог, доктор медицини, директор  дослідницького центру вищої нервової діяльності (Центр мозку та пізнання), професор психології та нейрофізіології Каліфорнійського університету (Сан-Дієго), який в 1992 році захистив PhD (початок вивчення дзеркальних нейронів) в терапії фантомного болю. Основа методу дзеркальної терапії - це поняття про візуальний зворотній зв’язок. З 2001 року широке значення набув – позитивний ефект терапії впливу на психологічну складову (емпатія, імітація, навчання). Пам'ять і вегетативна нервова система стали ключовими фізіологічнимиелементами впливу дзеркальної терапії. Таким чином сформувалась друга важлива умова необхідна для досягнення позитивного терапевтичного ефекту від дзеркальної терапії: «усвідомлення того, що відбувається».



@palamarchuk_rehabilitation
@palamarchuk_rehabilitation

На основі практичного досвіду в нейрореабілітації, основними недоліками використання даного методу була відсутність чітких критеріїв до застосування дзеркальної терапії. В основному призначали дзеркальну терапію за наявністю загального клінічного діагнозу і не враховувались чіткі суб'єктивні скарги, були відсутні специфічні клінічні методи обстеження, а в динаміці ж самого процесу дзеркальної терапії не враховувався такий важливий чинник як рутинність методу, швидке звикання пацієнта до вправ з подальшим зниження мотивації до реабілітації.



Тому, задля того, щоб нівелювати помилки та недоліки в реабілітації дзеркальною терапією надаємо вам чіткі вимоги, які були включені до протоколу нейрореабілітації на прикладі осіб з наслідками ішемічного інсульту. 

 
 
 

Comentários


bottom of page